Niedobór talentów

„Niedobór talentów” to cykliczne badanie ManpowerGroup, którego celem jest określenie skali problemu, z jakim napotykają pracodawcy poszukujący pracowników do swoich organizacji. W corocznej ankiecie, która przeprowadzana jest przez ManpowerGroup od 2006 r. na świecie i od 2008 r. w Polsce - bierze udział ok. 40 tys. respondentów z ponad 40 krajów, w tym 750 z Polski. Odpowiadającymi są osoby odpowiedzialne za politykę personalną w małych, średnich i dużych firmach prywatnych i instytucjach państwowych.

Raport zawiera informacje na temat aktualnej sytuacji na rynku pracy, m.in.  wpływ braku talentów na relacje biznesowe, przyczyny trudności z punktu widzenia firm i strategie wobec niedoboru talentów. Opracowanie prezentuje również listę 10 zawodów, z których obsadzeniem firmy Polsce, Europie i na świecie, mają największe trudności.

Publikacji badania towarzyszą opracowania eksperckie ManpowerGroup, które są próbą odpowiedzi na problemy współczesnego rynku pracy, który niesie wiele wyzwań, zarówno dla firm jak i osób szukających zatrudnienia.

12.2016

Niedobór talentów 2016/2017

Niedobór talentów to coroczne badanie ManpowerGroup, którego celem jest określenie skali problemów w pozyskaniu pracowników, z jakimi borykają się pracodawcy, opisania przyczyn zjawiska, sposobów radzenia sobie z nim, a także wskazanie 10 grup zawodowych, z pozyskaniem których firmy mają największe trudności.

W 2016 roku, w 11. edycji badania ManpowerGroup „Niedobór talentów” wzięło udział ponad 42 000 respondentów z 43 krajów, w tym reprezentatywna grupa 750 z Polski. Ankietowani to osoby odpowiedzialne za politykę personalną w małych, średnich i dużych firmach oraz w instytucjach państwowych.

  Niedobór talentów 2016/2017 – informacja prasowa
  Niedobór talentów 2016/2017 – infografika z wynikami badania dla Polski  
  Niedobór talentów 2016/2017 – infografika z wynikami badania dla Świata

^  Do góry